بهبود زخم های مزمن با زالو درمانی

بهبود زخم های مزمن با زالو درمانیزخم‌های مزمن غیر التیام‌پذیر زخم‌هایی هستند که در عرض سه ماه بهبود نمی‌یابند یا اغلب در مرحله التهابی برای مدت طولانی باقی می‌مانند.

زالو درمانی

زخم‌های مزمن غیر التیام‌پذیر زخم‌هایی هستند که در عرض سه ماه بهبود نمی‌یابند یا اغلب در مرحله التهابی برای مدت طولانی باقی می‌مانند و ممکن است هرگز بهبود نیابند یا ممکن است سال‌ها طول بکشد. 

برخی از زخم ها با مکانیسم خود ترمیمی بدن به راحتی بهبود می یابند و برخی دیگر با مشکل ترمیم طبیعی زخم مواجه می شوند و به موقع بهبود نمی یابند و برای پزشکان مورد توجه قرار می گیرد. 

زالو درمانی با مزایای ترکیبات بزاقی آن در بهبود زخم، گزینه درمانی بهتری است. این یک روش قدیمی برای درمان چنین اختلالات پیچیده ای است که در متون مختلف ذکر شده است. 

بهبود زخم های مزمن با زالو درمانی

گزارش‌های مختلف نشان می‌دهد که زالو درمانی دارویی مزایای بالقوه‌ای برای بیمارانی دارد که احتقان وریدی پوست و بافت‌ها و همچنین انواع مختلفی از زخم‌ها را تجربه می‌کنند. 

ثابت شده است که چنین درمانی دارای اثرات ترومبولیتیک، ضد انعقاد، تقویت کننده خون و لنف، ضد التهاب و تسکین درد است.

انتظار می‌رود که ویژگی‌های این رویکردها باعث تحریک تحقیقات بیشتر در مورد استفاده از زالو درمانی دارویی در بهبود زخم شود.

اگرچه استفاده از زالو درمانی دارویی برای از بین بردن احتقان وریدی به دنبال جراحی های ترمیمی و پلاستیکی در طب غربی شناخته شده است، اما استفاده از آن در ترویج بهبود زخم در اشکال مختلف زخم، در زمینه طب سنتی و مکمل- یونانی- ایرانی، تا حد زیادی محدود به حوزه های آسیایی و عربی. 

ارزش واقعی زالو درمانی دارویی در ترمیم زخم باید با تحقیقات بیشتر با استفاده از روش های تحقیقاتی مدرن و مبتنی بر شواهد روشن شود.

کسانی که در معرض خطر قطع اندام به دلیل عوارض دیابت هستند، کسانی که بیماری قلبی در آنها تشخیص داده شده است، و کسانی که جراحی زیبایی انجام می دهند و در معرض خطر از دست دادن برخی از بافت نرم قرار دارند، ممکن است همه از این موضوع سود ببرند. لخته های خون و رگ های واریسی نیز با این درمان قابل درمان هستند.بازدیدها: 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اکنون تماس بگیرید